Rodinný podnik, co to vlastně znamená a obnáší?

06.04.2018

Jsme dva, já a můj přítel, který provozujeme Penzion Borovnice a cítíme se jako rodina.


Můj přítel Marek má na starosti KUCHYŇ, to znamená všechny pokrmy, které dostanete na stůl, vyšly z jeho rukou a zkušeností. Dlouhé roky pracoval ve Špindlerové Mlýně jako šéfkuchař a dále pracoval v Saint Tropez (Francie) a hostoval v Nizozemí. Poslední jeho štace byla v Hotelu Grand v Brně. Také se stará o technický provoz kolem restaurace a penzionu.


A já, jmenuji se Petra a mám na starosti OBSLUHU, rezervace a úklid pokojů. Když k nám přijdete budu první, kdo vás uvítá a obslouží nebo popřípadě ubytuje :-). Pokud voláte a píšete e -maily, komunikujete také se mnou. Starám se také o propagaci a další papírování, které jsou z provozem spojené.
Pracovala jsem dlouhá léta v gastronomii, jak u nás tak i v Rakousku a Nizozemí (hotely, jídelní a lůžkové vozy a penziony), z každé práce jsem si odnesla spoustu zkušeností a chuť vybudovat náš ,,rodinný podnik", o který se nyní snažíme v Penzionu Borovnice :-).


V našem penzionku, ano musím vyzdvihnout slovo ,, našem", děláme všechny pozice, které se musí dělat, abychom vůbec nějak fungovali :-). To znamená přes uklízení pokojů, příprava pokrmů, přijímání rezervací, obsluha, vaření a další technické věci, jako údržba, úklid, zásobování, topení apod, zajišťujeme pouze my dva.


Někdy je to nadlický výkon, ale těší nás pokud naši hosté odcházejí spokojení a se zážitkem, že se u nás výborně najedli a byli dobře obslouženi, to je to pohlazení na srdíčku a pocit dobře odvedené práce. Samozřejmě se to může někdy nepovést, ale jsme pouze lidé a někdy máme i slabé chvilky, ale o to jsme potom na sebe přísnější a mrzí nás to :-(.


Pokud však máte chuť vyzkoušet naši kuchyni a osobní přístup, jste srdečně zváni, bohužel pan Pohlreich u nás nebyl :-(, tak to budete muset zhodnotit vy sami.


Těšíme se na Vás

Petra a Marek